TÜİK VE HİSSEDİLEBİLİR ENFLASYON

Enflasyon sorunu Türkiye’nin tepesinde çözümsüz bir şekilde durmaya devam etmektedir. Türkiye’nin uzun süredir yüksek enflasyon sorunu var. Fakat enflasyonla mücadele etmesi gereken kurum ve yöneticiler bu işin ciddiyetinde gözükmemektedir. Bu kurumların başında sürekli artan enflasyonu düşük gösteren ve gerçekleri açıklamayan TÜİK gelmektedir. Bir kere hissedilebilir enflasyon yoktur. Enflasyon enflasyondur.

Enflasyon kısaca fiyatlar genel düzeyindeki sürekli artıştır. Enflasyonun iki ayağı var talep ve maliyet enflasyonu. İktidarın uygulamış olduğu yanlış ekonomi, para ve maliye politikaları sayesinde Türkiye dünyada dördüncü yüksek enflasyona sahip bir ülke olmuştur. Venezuela ,Arjantin, Suriye ve Türkiye.

TÜİK en başından beri enflasyon rakamlarını yanlış açıklayarak halkı kandırmaya çalışmıştır. İnsanlara yapılan ücret zamlarında kesinti yapılmasını sağlamış halkı enflasyon karşısında ezdirmiştir .İnsanlar markete, gidince gerçek enflasyon karşılaşmaktadır. Enflasyonun hissedileni olmaz.
TÜİK sormak lazım madem hissedilen enflasyon yüzde 129 o zaman bunu niye asgari ücrete zam yapılırken ,memur ve emekliye zam yapılırken açıklamadınız? İnsanların ücretinin neden düşmesini sağladınız?

BELEDİYELER

EKONOMİ