FARKLI ÜLKELERDEN GELEN ÖĞRENCİLER ERASMUS PLUS PROJESİ KAPSAMINDA NALLIHAN'DA BULUŞTULAR.

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus Plus Gençlik değişimi projesi kapsamında 5 ayrı ülkeden gelen 36 öğrenci bir araya geldi.

Farklı Ülkelerden Gelen Öğrenciler Erasmus Plus Projesi Kapsamında Nallıhan'da Buluştular.

Nallıhan Kaymakamlığı öncülüğünde, Nallıhan Belediyesi ve Nallıhan Çayırhan Kiaş'ın desteği ile İspanya, Portekiz, Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Türkiye'den üniversite öğrencileri, İpek Yolu üzerinde bulunan Nallıhan ilçesinde buluştular.

Misafir öğrenciler, Nallıhan Kuş Cenneti ve Çayırhan Gölü kenarında tekne gezisi yaptılar ve Nallıhan'ın turistik ve tarihi bölgelerini ziyaret ettiler. Tarihi Kocahan ve Nasuh Paşa Camii'ni gezen öğrenciler, Julipolis nekropol alanını da büyük ilgiyle gezdiler.

Proje koordinatörü Mustafa Seyrek yaptığı açıklamada, "Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus Plus Projesi, beş farklı ülkeden gelen 36 öğrenciyle kültürel mirasın korunmasına yönelik farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Gençler, yaygın öğrenme yöntemleri kullanarak farklı kültürleri birbirleriyle paylaşacaklar, grup etkinlikleri düzenleyecekler ve proje sonunda sertifika almaya hak kazanacaklar. Bu projeye ev sahipliği yaptığı için Nallıhan Kaymakamı ve Nallıhan Belediye Başkanı'na teşekkür ediyoruz," dedi.

ANKARA (UHA) - KÜBRA DEMİR

BELEDİYELER

EKONOMİ