ALMAN GELİN ANNETTE NALLIHAN'I ÇOK SEVDİ

Fotoğraf sanatçısı Ömer Doğan ile evlenerek Türkiye'ye yerleşen Alman gelin Annette, Bodrum'dan sonra Nallıhan ve Beypazarı'nı keşfetmeye karar verdi. 35 yıldır Bodrum'da yaşayan Annette, hem Türkçe hem de Almanca konuşuyor.

Alman Gelin Annette Nallıhan'ı Çok Sevdi

Annette, Almanya'nın Köln kentinde yaşayan anne ve babası İna ve Wolf Hanisch çiftini Türkiye'de ağırlamak istedi. Onları gezdirme amacıyla Ankara'nın Beypazarı ve Nallıhan ilçelerini tercih etti. Beypazarı'nın turizm uzmanı Bülent Erdemli'nin rehberliğinde Nallıhan'ı ziyaret ettiler.

Yöresel pazarı ve doğal ürünleri inceleyen Annette ve ailesi, Nallıhan pazarından alışveriş yaptılar. Ayrıca, tarihi Kocahan içindeki iğne oyaları ve takıları gören Alman misafirler oldukça etkilendiler.

Annette ve ailesi, Nallıhan'ın kültürünün önemli temsilcilerinden biri olan Kültür Bakanlığı Sanatçısı ve Modacı Hamiyet Gürelli'yi de ziyaret ettiler. Hamiyet Gürelli, ipek iğne oyaları ve tasarımlarını Alman gelin Annette ve ailesine Almanca olarak anlattı. Bu sıcak ve samimi ziyaret sırasında keyifli sohbetler ve güzel anılar paylaşıldı.

Nallıhan'ı tanıtan Hamiyet Gürelli, "iğne oyaları ve takıların kendi hikayelerini taşıdığını ve Nallıhan'a gelen hem yerli hem de yabancı turistlere bu hikayeleri anlatmaktan mutluluk duyduğunu" ifade etti. Alman gelin Annette ve ailesi, Türk kültürünü ve el sanatlarını yakından tanıma fırsatı buldukları bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler.

ANKARA (UHA) - KÜBRA DEMİR

BELEDİYELER

EKONOMİ