İLHAN PALUT: NET BİR GALİBİYETLE 3 PUANI ALDIK

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut, Antalyaspor karşısında net bir galibiyet aldıklarını söyledi. Palut, "Çok pozisyon bulduk, pas oyunu ile topu taşıdık. Beklediğimiz kadar pozisyona girdik, üç gol attık, net bir galibiyet oldu." dedi.

İlhan Palut: Net Bir Galibiyetle 3 Puanı Aldık

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut, "Baskımızı çözdüler, orta sahada bizi topun arkasına ittiler. Bizde topun arkasında kompakt olarak oynamaya başladık. Kazandığımız top sonrasında güzel alanlar bulduk. Çok pozisyon bulduk, pas oyunu ile topu taşıdık. Beklediğimiz kadar pozisyona girdik, üç gol attık, net bir galibiyet oldu. Rakibimizin de pozisyonları vardı. Dönem dönem iyi defans yaptık." dedi.

"GOL YEMEMEK DE ÖNEMLİYDİ"

Pas oyunun örneğini ikinci golde gösterdiklerini kaydeden Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut, "Özellikle ofansif anlamda iyi bir gündü. Defansif anlamda da iyi işler yaptık. sonuç olarak gol yememek de değerliydi." şeklinde konuştu.

VAR hakemliğine bazı maçlarda yabancı hakem atanmasını tartışmalı hale getirildiğini belirten Palut, şöyle devam etti, "Türk sporunun önemli bir paydaşı hakemlerimiz bunu başarabilirdi. Maalesef buraya kadar geldi. Sahada mutlaka hatalar olur ama keşke VAR'da daha dikkatli olabilseydik. Tansiyonu düşürecekse, daha doğru kararlar çıkacak ise bizim hakemlerimiz bundan yola çıkarak daha iyi performans gösterecekse neden olmasın. Takip edeceğiz. Çok karışmak istemiyorum ama kulağıma 'Dışarıdan VAR hakemi getirildi.' cümlesi çok oturmuyor. Bunu başarabilirdik." dedi
 

RİZE (UHA) - HIZIR TATOĞLU

BELEDİYELER

EKONOMİ