BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'IN KATILDIĞI PROGRAMDA BİSİKLET TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Kağıthane'de; 'Gençlik Uyanıyor. Ailecek Duada Buluşuyor' projesi kapsamında camiye giden gençler için bisiklet ödül teslim töreni düzenlendi. Programa, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'da katıldı.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'IN KATILDIĞI PROGRAMDA BİSİKLET TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Kağıthane Belediyesi, ilçedeki STK’lar ile birlikte düzenlediği ‘ Gençlik Uyanıyor, Ailecek Duada Buluşuyor’ projesi kapsamında bin gence bisiklet hediye etti. Bisiklet teslim törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Bak'da gençlerin sevincine ortak oldu.

Kağıthane Belediyesi, ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile beraber düzenlediği proje ile; camiye gelen çocuk ve gençleri bisikletle ödüllendirdi. Her pazar günü ilçenin farklı camilerinde düzenlenen buluşma programı ile çocuk ve gençlerin camilere özendirilmesi ve dini pratiklerini yerine getirerek bilgi edinmesi amaçlandı. Projenin sonunda en az 10 kez camiye gelen çocuk ve gençlere bisikletleri, düzenlenen törenle hediye edildi. Törende bin adet bisiklet dağıtıldı.

Bakan Bak, spor yapmanın önemini vurgulayarak, çocukların spor yapmalarını teşvik etti. Konuşmalar sonrası törende bin çocuk bisikletle ödüllendirildi. Bak, kendisine armağan edilen bisikleti bir kız çocuğuna hediye etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak programda yaptığı konuşmada, spor yapmanın önemine vurgu yaptı. Bak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; 'Bu çocuklarımız her şeyi hak ediyor. Amaçlarımızdan biri de bağımlılıkla mücadele. Aileler, çocuklarını alarak spor tesislerine gelmeli. Hem vücut sağlıklarının hem de geleceklerinin güzel ve iyi olması için onların spor yapmalarını sağlamalıyız. Bütün tesisler ücretsiz emrinizde.' dedi 

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de; 'Camilerimizin manevi iklimini zenginleştiren çocuk ve gençlerimizi ödüllendiriyoruz. Sevgili çocuklarımız; önümüzdeki bahar ve yaz aylarında hepinizi bisikletlerinizle Yeşil Vadi'ye bekliyorum. Sizlere bisiklet hediye etmekle kalmayıp yolunu da yaptık. Kağıthane'de 6 km boyunca özgürce bisiklet kullanabileceğiniz bir yolunuz var artık. Yaşınız daha çok genç. Sizleri okulda, spor sahalarında, camilerde, bilim atölyelerinde, sanat merkezlerinde görmek istiyoruz.' şeklinde konuştu.

Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde düzenlenen törene Bakan Osman Aşkın Bak'ın yanı sıra beraberinde AK Parti İstanbul Milletvekili Büşra Paker, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Kağıthane Kaymakamı Niyazi Erten ve gençlerin aileleri katıldı. 

İSTANBUL (UHA) - MURAT ÖZDEMİR

BELEDİYELER

EKONOMİ