ÇALIŞKAN, HATAY'IN HİZMETE İHTİYACI VAR

Saadet Partisi Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Necmettin Çalışkan, Hatay basınıyla bir araya gelerek adaylık sürecini ve eleştirilerini paylaştı

Çalışkan, Hatay'ın Hizmete İhtiyacı Var

Saadet Partisi Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Necmettin Çalışkan, Hatay basınıyla bir araya geldi.

Toplantıda adaylık süreci ve neden aday olduğu hakkında önemli açıklamalar yapan Çalışkan, Hatay'a hak ettiği hizmeti sunmak ve depremin yaralarını iyileştirmek amacıyla aday olduğunu söyledi. 

Belediye başkanlığı makamının Hatay için büyük bir sorumluluk taşıdığını belirten Çalışkan, belediye bünyesinde icra makamı olarak hizmet vermek istediğini dile getirdi ve Hatay halkının yaşam kalitesini yükseltmek için kararlı olduğunu ifade etti.

Çalışkan'ın açıklamaları arasında, geçmişte 3 dönem milletvekiliği yapan AK Parti adayı Mehmet Öntürk ve 3 dönemdir belediye başkanı olan CHP adayı Lütfü Savaş'ın geçmiş dönemlerde Hatay'a yeterli katkı sağlayamamış olmalarıydı. Çalışkan, her iki adayın da Hatay'ın ihtiyaçlarına cevap veremediğini belirterek, Hatay halkına daha nitelikli ve etkili bir belediyecilik anlayışı sunmak için aday olduğunu vurguladı. Ayrıca, Çalışkan, genel seçimlerden beri 3 farklı parti değiştiren ve siyasette istikrarsız bir duruş sergileyen Türkiye İşçi Partisi (TİP) adayı  Gökhan Zan'ı da eleştirdi. Zan'ın güven vermeyen bir profil sergilediğini belirten Çalışkan, Hatay halkının hak ettiği güvenilir bir adayı  seçeceğine inandığını ifade etti.

HATAY (UHA) - MEHMET NUR

BELEDİYELER

EKONOMİ