İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULU BAŞLADI

Toplantıya şubeye üye olanlar ile misafirler katıldı.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası  (İMO) Ankara Şubesi'nce; 26.Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı,10-11 Şubat 2024 günlerinde saat 10:00 da Ankara'da bulunan İnşaat Mühendisleri Odası  (İMO) binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

Toplantı Divan heyetinin oluşturulması , saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Müteakiben açılış konuşmasını yapan İMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tatlı özetle şöyle konuştu. 

Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum, geride  kalanlara şifalar diliyorum. 

Kurulduğumuzdan bu yana ülkemizin karşılaştığı afetlerde olumlu katkılar sağladık. Ülkemizin yaşadığı afetlerde bilim insanlarının görüşleri dikkate alınmalıdır. 

Deprem gerçeğine rağmen yapılarda, siyasi,ekonomik,sosyal vb.etkilerden dolayı eksik şeyler olabiliyor.Dünya rant elde etmek için ekonomik,sosyal ve siyasi çatışmalara sahne oluyor. İsrail'in Gazze'ye saldırıları devam ediyor. Dünya gereken tepkiyi vermiyor. 

Zengin daha zengin,  fakir daha fakir hale gelmiştir.Sermaye desteklenirken, emekli meslektaşlarımızın da yer aldığı emeklilere gelince bütçeye yük biniyor deniyor. 

Mesleğini halkın hizmetine vazife edinmiş örgütümüz, meslektaşlarımızın haklarını aramaya ve korumaya devam edecektir. 

Adı geçen 2 gün sürecek toplantıda, konuk konuşmacıların konuşmaları maddesinden sonra, gündemin diğer maddelerinin görüşülmesine devam edildi. 

ANKARA (UHA) - NECDET CÖMERT

BELEDİYELER

EKONOMİ