ALKOLLÜ HALDE METROYA BİNEN KADIN VATANDAŞLARA SALDIRDI

Bursa’da alkollü şekilde metroya binen kadın, vagon içinde vatandaşlarla sözlü tartıştıktan sonra ettiği küfürlerden rahatsız olup kendisini kayda alan kıza saldırdı.

Alkollü Halde Metroya Binen Kadın Vatandaşlara Saldırdı

Olay, 10 Şubat günü akşam saatlerinde merkez Osmangazi ilçesinde bulunan Paşaçiftliği Metro durağında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Sibel Ç. isimli kadın metroya alkollü bir şekilde bindi. Vagonda bulunan yolcularla sözlü tartışma yaşayan kadın, bir süre sonra kendisini video kaydına alan E.E.’ye (18) saldırdı. Saldırgandan kendini korumaya çalışan E.E., vagondan dışarı çıktı. Arkasında gelen saldırgan, E.E.nin telefonuna ve kendisine saldırdı. Kavgayı, güvenlik görevlisi güçlükle ayırırken, E.E., Sibel Ç.’den şikayetçi oldu.

O anları kamera kaydına alan E.E., emniyette verdiği ifadesinde, “Kadın alkollüydü, ve metrodaki herkese küfür ediyordu. Ben de rahatsız oldum ve video kaydına almaya başladım. Kayda aldığımı fark edince, bana saldırdı. Kendimi vagondan dışarı attım, o da arkamdan geldi. Olayların büyüyeceğini anladığım için telefonumdan kaydı tekrar açtım, ve bana hakaret ederek saldırdı. Sonrasında aşağı indik ve kadın kaçtı. Arkasından ben de gittim kendisini yola attı ve bayılma taklidi yaptı. Bir sonraki durağa kadar koştu” dedi.

Karakolda ekiplere çektiği videoları gösteren E.E., saldırgandan şikayetçi olacağını belirtti. Durum üzerine ekipler, saldırganın kimliğini tespit etti. Öte yandan, saldırganın bir süre cezaevinde yattığı öğrenildi.

BURSA (UHA) - EZGİ TAŞ

BELEDİYELER

EKONOMİ